В ІДГУ відбувся круглий стіл до Дня Гідності та Свободи

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті вже стало традицією проводити круглі столи, в яких беруть участь представники провідних навчальних закладів Ізмаїла та громадські активісти міста.

 

 

 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. На цей же день припадає чергова – третя річниця початку Революції гідності, під час якої в боротьбі українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство. Це був надзвичайно важкий іспит для країни, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

В цей день на базі Центру громадянської освіти ІДГУ був проведений круглий стіл із загальної теми «Формування громадянської свідомості студентської молоді».

В рамках заходу працівниками бібліотеки університету була підготовлена тематична книжкова виставка. В добірці літератури і газет вони намагалися надати важливу інформацію про доленосні події в Україні листопада 2013 р. – лютого 2014 р. Поруч була розгорнута фотовиставка, яка ілюструвала ті масові події, від урочистих до трагічних.

Почався захід виступом викладача кафедри української та всесвітньої історії та культури ІДГУ кандидата історичних наук Івана Татарінова, який окреслив основні риси української ментальності, що зумовлюють прагнення до свободи вирішення власної долі та викликають спротив, коли цю свободу намагаються обмежити. Далі слово було надано студентам. Серед тих, хто представляв обрані для обговорення теми, були студенти Ізмаїльського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства Марія Белюженко («Мета громадянського протесту та його наслідки»), Христина Чигина («Ми стояли заради мрії»), Ілля Федотов («Герої Небесної Сотні – справжні герої свого народу»), студентка Ізмаїльського медичного училища Нона Пурикіна («Громадянська свідомість: як спонукати молодь відстоювати свої права та свободи?»), курсант І курсу Дунайського інституту НУ «Одеська морська академія» Андрій Волинкін («Пасивність українського суспільства. Як зрушити громадянську свідомість?»).

Усі учасники мали можливість не тільки представити свої думки, але й подискутувати в пошуках варіантів активізації суспільства на шляху до реалізації своїх конституційних прав і свобод. У заході взяли участь студенти 12 групи факультету української філології та соціальних наук ІДГУ, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Ізмаїльського інституту водного транспорту кандидат психологічних наук, доктор філософії і педагогіки Людмила Котляр та заступник директора з виховної роботи Ізмаїльського технікуму сільського господарства Наталя Свищ.

До обговорення питань долучилися безпосередні учасники бурхливих подій у столиці України, запрошені на захід – пенсіонер Віктор Вермінський, військовослужбовець Ізмаїльського прикордонного загону Костянтин Барон і організатор круглого столу викладач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та фізичної культури Валерій Пейков. Вони поділилися спогадами про дні, проведені на Майдані, розповіли про те, що спонукало їх долучитися до громадянського протесту.

Яскравості та душевності зустрічі додала член спілки літературного об’єднання ім. Василюка поетеса Вікторія Сосна. Її вірші «Що йому вся проповідь …», «Над Майданом Беркут – хмара чорна», «Хижий птах з міцними пазурами», «На Майдані діти з прапорами» вразили відвертістю та болем усіх присутніх.

Захід пройшов конструктивно та плідно. Студенти висловлювалися з приводу різних злободенних питань, отримали настанови від представників старших поколінь, що відповідальність за своє майбутнє та доля країни в їхніх руках, що небайдужість молоді є запорукою сталого та прогресивного розвитку України.

Світлана Кравченко,

помічник директора Центру громадянської освіти ІДГУ