До 110-ти річчя від дня народження Івана Багряного

20161008_104355

Іван Багряний (1906-1963) – український письменник, художник, громадський діяч, що належав до покоління Знищеного (згубленого) українського Відродження, більша частина з якого була розстріляна, а частина стала вигнанцями.

Постать Івана Багряного — одна з найяскравіших і найдраматичніших в українському письменстві та громадянстві першої половини, середини XX ст. Переслідуваний і караний на батьківщині, в УРСР, він не для всіх виявився бажаним і зручним. В еміграції, в діаспорі — його політична позиція ставала предметом не лише заперечень, а й злостивих перекручень та наклепів, а серед політичних супротивників знаходилися й такі, що погрожували йому розправою і вдавалися до засобів кримінальних. Замовчуваний в Україні всі повоєнні роки, він тільки останнім часом став відомий читачам на батьківщині. Тепер за його творами ставляться фільми, з’являються дослідження. Актом справедливості й визнання (хоч і запізнілого) стало присудження йому посмертно в березні 1992 року найвищої відзнаки держави — Державної премії України імені Тараса Шевченка.

До 110-ти річчя від дня народження Івана Багряного, українського письменника, художника та громадського діяча у читальному залі бібліотеки ІДГУ представлено книжкову виставку.

Джерело: http://www.omvk.sm.ua/content/view/12385/1/