Круглий стіл «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років»

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та визначення історичного значення подій, зокрема, 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, 27 березня 2017 року о 12.00  в Ізмаїльському державному університеті було проведено круглий стіл «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років».

Підготували захід директор Центру громадянської освіти ІДГУ Марина Лапшина, фахівці Центру громадянської освіти ІДГУ Світлана Кравченко і Валерій Пєйков.

Учасниками круглого столу стали представники провідних навчальних закладів міста: викладачі історії, учні училищ, студенти, курсанти.

Почався захід виконанням гімну України.

Ректор ІДГУ професор Я.В. Кічук зазначив: «Утвердження історичної правди, розвитку національної свідомості та ідентичності, визначення історичного значення подій Української революції дуже важливо для наступних поколінь. Українська молодь повинна виховуватися в дусі патріотизму на прикладах видатних діячів Української революції 1917-1920 рр».

Під час роботи круглого столу було розкрито значення історичних подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави, Західноукраїнської Народної Республіки, їх роль у відновленні Україною Незалежності в 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України.

«Сто років тому почалася боротьба за те, щоб відстояти Україну. Відповідно, ми можемо говорити про російську агресію, яка почалася сто років тому й триває дотепер. І, напевно, результат цієї столітньої війни залежить від того, наскільки ми пам’ятатимемо про боротьбу наших попередників, про їхні помилки та досягнення. Сподіваємося, все  буде добре, оскільки у нас є патріотична молодь, яка  чітко доводить свою громадянську позицію», – завершила захід Світлана Кравченко.

На основі матеріалів виступів буде видано електронний посібник.

Наприкінці заходу слухачі оглянули тематичну виставку «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років». Працівники бібліотеки ІДГУ Малярова Р.А., Сова С.К. і Колесникова О.Г. у добірці літератури й газет надали інформацію про державотворчий процес у часи становлення Української Народної Республіки та Української Держави Павла Скоропадського, про визвольну боротьбу українського народу на початку XX ст. Увазі присутніх було запропоновано також цікаві книжкові пам’ятки, серед яких збірник статей М.С.Грушевського, популярний біографічний нарис про очільника Української Центральної Ради й праці В.К.Винниченка.

Такі за­ходи щодо увічнення пам’яті подій і діячів Української революції будуть сприяти поширенню знань про вітчизняне історичне минуле та виховувати почуття гідності й патріотизму в українському суспільстві.