Чорнобиль не має минулого часу

 

18057889_751265791721738_8388965319247371258_n

Саме під такою назвою у вівторок, 25 квітня, в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті пройшов захід, присвячений 31-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року о 01:23 сталася масштабна катастрофа, яка і донині дає про себе знати – вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Ця аварія стала найбільшою за всю історію атомної енергетики техногенною катастрофою. Відразу після неї загинула 31 людина, а ще понад 600 000 ліквідаторів отримали високу дозу радіації. І це лише офіційні дані, адже життя скількох людей закінчилася онкохворобами та іншими недугами.

У зв’язку з річницею цієї жахливої трагедії бібліотекою Ізмаїльського державного гуманітарного університету було підготовлено тематичний захід, учасниками якого стали студенти факультету іноземних мов (312 і 323 групи), а також педагогічного факультету (24 група). Студенти підготували цікаві доповіді, розповівши про географічне положення самого Чорнобиля, основні причини вибуху на Чорнобильській АЕС, медичні наслідки для людства і тваринного світу, екологічні проблеми, які виникли після вибуху.

Бібліотекар ІДГУ Раїса Малєрова представила власну доповідь, підсумувавши головну інформацію про ЧАЕС. У свою чергу, кандидат педагогічних наук, доцент Вікторія Звєкова висловила подяку працівникам бібліотеки ІДГУ та студентам за організований захід.

Варто нагадати, що саме вівторок, 25 квітня, став дев’ятим днем після Світлого Христового Воскресіння. А це означає, що в цей день поминають усіх покійних. Тому захід завершився хвилиною мовчання, вшануванням пам’яті всіх померлих.

На заході була організована виставка книг і газет, в яких збереглися збірники документів і статей про найбільшу техногенну катастрофу світу.

Автор: Анастасія Шишман
Фото: Юрій Берлінський
Джерело: «The Izmail Times»