В ІДГУ діє тематична виставка «Доторкнися серцем до подвигу»

3(716)(2) (1)8

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства та відповідно до Указу Президента України  від 28 березня 2017 року № 84/2017 «Про заходи з відзначення у 2017 році 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни» 4 травня 2017 року у вестибулі головного корпусу ІДГУ відкрилася тематична виставка «Доторкнися серцем до подвигу».

Підготували виставку представники бібліотеки Малєрова Р.А., Колева В.М. і Колесникова О.Г. разом із представниками  Центру громадянської освіти Світланою Кравченко, Валерієм Пейковим і Мариною Лапшиною.

Репрезентовані на виставці матеріали розкривають історичну правду  про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.

Книжкова виставка «Доторкнися серцем до подвигу» – це світла пам’ять про велич народного подвигу, про нездоланну стійкість, мужність і волю людей,  вічна пам’ять про покоління сорокових років, яке ціною власного життя захистило прийдешні покоління.

Книжкова виставка представлена у таких розділах:

– у першому розділі «Бессарабія у Другій світовій війні» подано прозові та поетичні твори, краєзнавчі матеріали про тяжкі часи окупації, запеклі бої за визволення рідного краю;

– у другому розділі «Одеса – безсмертя подвигу захисників» представлено літературу про героїчну оборону Одеси;

– у третьому розділі «Герої визволення України»  репрезентовано матеріал про 10 українців, які воювали у семи арміях світу та  назавжди увійшли в історію як символи героїзму, військової доблесті й незламної волі до перемоги.

Крім того, представлено цікаві добірки матеріалів про героїчну битву за визволення України від фашистів, історичні дослідження, спогади, хроніко-документальні викладки літератури про визволення України.

Головне наше завдання – віддати данину шани героям війни. І тим, хто захищав Батьківщину десятки років тому, і тим, хто боронить її сьогодні.

Ми висловлюємо подяку людям, які стали на захист країни у різні часи. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями всі держави Антигітлерівської коаліції. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні.

Нові документи, публікації у періодичних виданнях, інформаційні матеріали як джерело патріотичного виховання студентської молоді показують, що в цій війні українці здійснили великий подвиг, зробили величезний внесок у спільну справу перемоги.

Виставка триватиме до 12 травня. Переглянути її можна також на блозі бібліотеки в розділі «Книжкові виставки».

Запрошуємо всіх бажаючих згадати ті страшні часи та вшанувати пам’ять загиблих.