Книжкова виставка до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Сьогодні, 26 квітня, 32 річниця найбільшої техногенної катастрофи за всю історію атомної енергетики – аварії на Чорнобильській АЕС. Страшна трагедія сколихнула світ у 1986 році, але наслідки вибуху відчутні й досі.

Найвідоміша техногенна катастрофа сучасності сталася о першій годині 23 хв за київським часом. Унаслідок вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в атмосферу було викинуто колосальні обсяги радіоактивних речовин, що назавжди змінило життя мільйонів. Працівники електростанції та пожежники отримали летальні дози радіації, а всього, за офіційними джерелами, трагедія забрала життя 600 тис. осіб. Наразі територія навколо ЧАЕС у Київській і Житомирській областях, до якої входять Прип’ять та Чорнобиль, вважається зоною відчуження.

Ліквідатори аварії, що проявили героїзм і безстрашність, заслуговують вічної пам’яті й поклоніння. Саме тому у вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

До Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу працівники бібліотеки ІДГУ підготували книжкову виставку, з якою ви зможете ознайомитися в фойє університету.

Джерело: Годовщина аварии на Чернобыльской АЭС: день памяти. https://www.stb.ua/

Список літератури