Книжкова виставка до дня народження Антона Чехова

29 січня виповнюється 160 років від дня народження Антона Чехова (1860-1904), російського письменника українського походження, прозаїка, драматурга.

Антон Чехов (1860-1904)За професією лікар, Антон Чехов є загальновизнаним класиком світової літератури, одним з найвідоміших драматургів. Його п’єси, особливо «Чайка», «Три сестри» і «Вишневий сад», є репертуарною перлиною багатьох театрів світу. Він входить до трійки світових письменників, яких найбільш екранізують (перший Вільям Шекспір – 768 екранізацій, а друге місце Чехов поділяє з Діккенсом – по 287 екранізацій).

Цікаво, що Чехов полюбляв підписувати свої твори комічними псевдонімами (їх відомо більше 50), хоча найвідомішим вважається «Антоша Чехонте». Також письменник був неперевершеним майстром афоризмів і крилатих фраз. Одна з найвідоміших – «…У людині повинно бути все прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки».

Антон Чехов мав українське коріння, батько письменника – Павло Ігорович Чехов – родом з Полтавщини. В родині письменника ходила чутка, що в їх роду був предок-чех. Його дід був кріпаком, але зміг викупити вільну для всієї родини.

Ніжно люблячи Україну, Чехов дружив з різними представниками української інтелігенції, наприклад, з актрисою Марією Заньковецькою, прообразом Ніни Зарічної з «Чайки». Антон Чехов вважав її талант «страшною силою».

Письменники України з увагою стежили за творчістю Чехова, надсилали йому свої книги з присвятами. Дуже високо цінували російського письменника Михайло Коцюбинський та Іван Франко.

Пам'ятник А. Чехову у місті Суми

Пам’ятник А. Чехову у місті Суми

«Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, як Тарас Шевченко»», – писав Антон Чехов українському історику, письменнику, перекладачу та сходознавцю кримськотатарського походження Агатангелу Кримському.

До дня народження улюбленого письменника бібліотека ІДГУ (відповідальні – О. Колеснікова, С. Сова, В. Колєва, Т. Стецюк) підготували книжкову виставку «Таємниця і гармонія чехівської прози», яка експонується у фоє головного корпусу Ізмаїльського державного гуманітарного університету.