Віртуальні виставки

Письменники-ювіляри 2017

Віктор Гюго (1802-1885)

Автору романів «Собор Паризької Богоматері», «Дев’яносто третій рік», «Знедолені», «Трудівники моря» та інших у цьому році виповнилося 215 років.

YouTube Preview Image

Книги-ювіляри 2017

Буктрейлер до повісті Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Казку-притчу Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері писав для дітей, але її корисно читати і дорослим, адже вона побуджує до благородства, любові до життя і природи.

Герой, пілот літака, розповідає про події шестирічної давнини. Під час польоту щось розладналося в моторі і він змушений був здійснити посадку в пісках Сахари, за тисячі миль від цивілізації. Тим не менш, на світанку його розбуркує маленький хлопчик, який з’явився казна-звідки…

YouTube Preview Image

Це одна з найкращих книг століття. Вона вражає своєю глибиною, викликає бурю емоцій і змушує замислитися. Це далеко не «просто дитяча казка».

Письменники-ювіляри 2017

Жан Батіст Мольєр (1622–1673)

Французький драматург, актор, засновник класичної комедії, талановитий режисер, керівник одного з кращих театрів Франції ХVII ст. Автор комедій „Тартюф”, „Дон Жуан”, „Мізантроп”, „Скупий”, „Міщанин шляхтич”, „Кумедні манірниці” та ін.

YouTube Preview Image

День Європи в Україні

YouTube Preview Image

День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном вважається політичним символом та атрибутом Європейського Союзу.

З нагоди святкування Дня Європи пропонуємо вашій увазі короткий список книг, які висвітлюють проблеми і набутки України в реалізації євроінтеграційної мети, ознайомлюють з культурою європейських країн, а також показують історичне і культурне місце України в родині європейських народів. Звичайно книг на цю тематику набагато більше, тож познайомитися з ними ви зможете, завітавши до нашої бібліотеки.

Книги-ювіляри 2017

YouTube Preview Image

Книги, як і люди, мають свій день народження. Бібліотека ІДГУ пропонує Вашій увазі огляд видань-ювілярів 2017 року. Звичайно, творів-ювілярів року набагато більше, ніж ті, про які ми розкажемо Вам.

Тож, познайомитись і з виставкою, і з іншими численними виданнями-ювілярами запрошуємо до нашої бібліотеки.

185 років від дня народження Льюїса Керролла

 YouTube Preview Image

Льюїс Керролл (Чарлз Доджсон, 1832–1898), англійський письменник, математик, філософ, священик, фотограф, фахівець у галузі математичної логіки та алгебраїчної геометрії, автора всесвітньо відомих казок «Аліса в Країні чудес» та «Аліса в Задзеркаллі».

Booktrailer до роману Івана Франка “Захар Беркут”

YouTube Preview Image

Іван Франко – український письменник, учений, мислитель, митець-реформатор, літературознавець, мовознавець, перекладач, етнограф, історик, бібліограф, педагог-публіцист, громадсько-політичний діяч. Доктор філософії Віденського університету, почесний доктор Харківського університету. Один із засновників радикальної партії Галичини. Редактор «Етнографічного збірника», журналів «Світ», «Дзвін», «Літературно-науковий вісник». Прихильник реформування системи народної освіти, критик стану навчально-виховного процесу в навчальних закладах Галичини, змісту шкільної освіти, викладання української мови і літератури. Автор праць «Допис про Дрогобицьку гімназію», «Педагогічні невігласи», «Наші народні школи і їх потреби», творів про дітей і школу «Борис Граб», «Малий Мирон», «Грицева шкільна наука», збірок казок «Коли ще звіри говорили», «Лис Микита». Автор майже десяти тисяч творів, написаних українською, російською, польською, чеською, німецькою мовами, серед яких художні твори, літературознавчі, історичні, філософські, етнографічні та інші, які вирізняються енциклопедичністю, оригінальністю, широкомасштабністю.

30 вересня – Міжнародний день перекладача

З приводу Міжнародного дня перекладача пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг, які допоможуть вам у навчанні.

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/09/День-перекладача.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

145 років від дня народження Теодора Драйзера

Американський письменник, публіцист, громадський діяч, один з організаторів Міжнародного конгресу проти війни (1932), учасник Міжнародного єднання революційних письменників, активний антифашист. Автор реалістичних романів «Сестра Керрі», «Дженні Герхардт», «Геній», «Трилогії бажання» («Фінансист», «Титан», «Стоїк»), роману «Американська трагедія», книжки нарисів «Трагічна Америка».  Побував у Києві, Харкові, Одесі.

YouTube Preview Image

180 років від дня народження Френсіса Брет Гарта

Френсіс Брет Гарт (1836–1902), американський письменника-реаліст, літературознавець, журналіст, найбільш відомий як автор оповідань про життя золотошукачів під час Золотої Лихоманки в Каліфорнії.

YouTube Preview Image

245 років від дня народження Вальтера Скотта

Вальтер Скотт (1771–1832). Англійський і шотландський письменник, літературний  критик, видавець, засновник жанру історичного роману, в якому поєднуються реалістичні й романтичні тенденції, дослідник життя Наполеона Бонапарта. Автор романів «Пуритани», «Айвенго», «Роб Рой», «Квентін Дорвард», «Талісман» та ін., поетичних творів, праць мемуарного й біографічного характеру.

YouTube Preview Image

160 років від дня народження Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу (1856–1950) – англійський драматург (ірландського походження), публіцист, критик. Автор сатиричних комедій «Будинки вдівця», «Професія місіс Уоррен», ліричної комедії «Кандіда», героїчної трагедії «Свята Іоанна», комедії «Пігмаліон» та ін. Лауреат Нобелівської премії з літератури (1925). Володар премії Оскар (1938, за сценарій фільму «Пігмаліон»).

YouTube Preview Image

205 років від дня народження Вільяма Теккерея

Вільям Теккерей (1811–1863), англійський письменник, сатирик, поет-пародист, літературний критик, журналіст, художник-карикатурист. Автора повістей «Записки Жовтоплюша», «Звичайна історія», історичного роману «Кар’єра Баррі Ліндона», збірника нарисів «Книга снобів», знаменитого роману «Ярмарок суєти» – гострої соціальної сатири на тогочасне суспільство, літературно-критичних нарисів «Англійські гумористи ХVIII ст.». Створив понад 2000 малюнків: шаржів, карикатур, пейзажів, портретів, ілюстрацій до своїх творів.

YouTube Preview Image

205 років від дня народження Гаррієт Бічер-Стоу

Американська письменниця, автор роману «Хатина дядька Тома», який здобув світову славу і відіграв певну роль в ідеологічній підготовці скасування рабства в США, публіцистичного твору (коментаря) «Ключ до «Хатини дядька Тома», соціального роману «Дред, повість про Прокляте болото» та інших творів.

YouTube Preview Image

Міжнародний день друзів

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/міжнародний-день-друга.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

День журналіста

 

День журналіста  — щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації  в Україні.

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/compressed_1993742324.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

 

Booktrailer до роману М. Булгакова “Біла гвардія”

125 років від дня народження Михайла Булгакова (1891–1940), російського прозаїка і драматурга (родом з України), лікаря за фахом, автора сатиричних оповідань, фейлетонів, повістей «Дияволіада», «Собаче серце», «Фатальні яйця», п’єс «Багряний острів», «Зойчина квартира», роману «Майстер і Маргарита», творів української тематики – роману «Біла гвардія», п’єси «Дні Турбіних», оповідання «Записки юного лікаря», ліричного нарису «Київ місто» та ін.

YouTube Preview Image

145 років від дня народження Василя Стефаника

Український письменник-експресіоніст, громадський діяч, майстер психологічної новели, активний учасник громадсько-політичного життя Галичини.

YouTube Preview Image

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/психолог.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

200 років від дня народження Шарлотти Бронте

Англійська письменниця, представниця критичного реалізму в англійській літературі, вчителька шкіл, викладач англійської мови пансіону Егера в Брюсселі. Автор романів «Учитель», «Джен Ейр», «Містечко», «Шерлі», в яких порушуються проблеми жіночої рівноправності, соціальної нерівності, питання освіти (багато в чому твори автобіографічні).

YouTube Preview Image

Міжнародний день дитячої книги

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/дитяча-книга.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

Книги-ювіляри 2016. Частина II

YouTube Preview Image

Всесвітній день води

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/05/вода.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

Тарас Шевченко – художник

YouTube Preview Image

Книги-ювіляри 2016. Частина I

YouTube Preview Image

День пам’яті Героїв Крут

[gview file=”http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/04/День-памяти-героїв-Крут.pdf” height=”444px” width=”790px” save=”1″]

260 років від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта

YouTube Preview Image

 140 років від дня народження Джека Лондона

YouTube Preview Image

150 років від дня народження Редьярда Кіплінга

YouTube Preview Image

 Новорічний калейдоскоп

YouTube Preview Image

 

180 років від Дня народження Марка Твена

YouTube Preview Image