Честіта Баба Марта!


Честіта Баба Марта!

2 березня в  болгарській недільній школі «Българска светлица» в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  святкували   прихід Весни.

У Болгарії існує свято, яке називається Баба Марта, і в цей день заведено дарувати мартенички — прикраси з червоних і білих ниток. Люди дарують їх одне одному й бажають щасливої весни. Зазвичай молодь носить їх на руках чи на одязі – аж до прильоту перших лелек чи появи квітів на деревах. Цей атрибут весни носять весь місяць, а 31 березня знімають і розвішують на квітучих фруктових деревах. Вважається, що даний обряд принесе людям успіх протягом усього майбутнього року. За повір’ям, якщо загадати бажання, вішаючи  мартеничку на дерево, воно обов’язково здійсниться.

«Честіта Баба Марта» – вітають одне одного люди в Болгарії. Це привітання, за давніми традиціями, прискорить прихід весни й, відповідно, принесе в родину здоров’я і щастя.

На свято були запрошені представники асоціації  болгарських сімей «Роднини». Голова асоціації  Марія Корчагіна провела в рамках заходу майстер-клас з виготовлення болгарських оберегів-«мартеничек». Учні  читали вірші та розповідали про історію  свята. Була розгорнута тематична виставка «Мартениця», яку підготували працівники бібліотеки ІДГУ (відп. О. Колеснікова, В. Колєва).

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти ІДГУ

Список літератури