Дари бібліотеці

Бібліотека ІДГУ отримала в дар від професора кафедри української мови та літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету Райбедюк Г. Б. корисні книжки для допомоги студентам в опануванні методичного комплекту «Методика навчання української мови в середніх закладах освіти», який відтворює ті інноваційні процеси, що мають місце в сучасній школі і, зокрема, у навчанні української мови.

Методика навчання української мови: поточний та модульний контроль. Тести. Контрольні роботи: навчально-методичний посібник / М. І. Пентилюк, Т. Г. Окуневич, Н. С. Бородіна та ін. – Київ.: Ленвіт, 2012. – 231 с.

Анотація

У посібнику пропонуються різні форми контролю самостійної роботи в умовах модульно-кредитної системи: тестові завдання з методики навчання української мови в середніх освітніх закладах упродовж лекційно-практичних занять; зрізові модульні контрольні роботи; система контрольних робіт для студентів заочної та екстернатної форм навчання; олімпіадні завдання.

Автори посібника розробили систему тестових завдань і контрольних робіт для студентів очної, заочної та екстернатної форм навчання. Тестування й атестація студентів стаціонару може здійснюватися двома ступенями. Перший ступінь – тестові завдання, що забезпечать поточний тематичний контроль. Для цього розроблені тести, що цілком забезпечують перевірку засвоєння кожної теми, передбаченої програмою курсу. Другий ступінь – модульні контрольні роботи. Використовуючи тести, викладач матиме змогу здійснити поточний контроль, перевірити знання окремих студентів, що з різних причин мали пропуски занять, і контролювати самостійну роботу студентів.

Сучасний учитель повинен оволодіти існуючими технологіями навчання української мови не тільки в загальноосвітній школі, а й у профільній ланці, зокрема гімназії, ліцеї, коледжі, уміннями й навичками творчо їх застосовувати.

Упродовж навчання в школі учні повинні підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання їхніх досягнень. Без допомоги вчителя оволодіти технологіями тестування вони не в змозі. Отже, майбутній учитель-словесник спочатку сам повинен осмислити, засвоїти ці технології під час навчання в університеті, щоб згодом навчати їх школярів. Пропонований посібник покликаний допомогти йому в цьому.

Посібник розрахований на студентів-філологів та викладачів ВНЗ

Пентилюк М. І., Окуневич Т. Г. Методика навчання української мови у таблицях і схемах: Навчальний посібник. Вид. 2-е, випр. і перероб. – К.: Ленвіт, 2010. – 134 с.

Анотація

Пропонований посібник містить схеми і таблиці, що відображають зміст курсу «Методика навчання української мови в середніх закладах освіти». Побудований на нових концептуальних засадах, він цілком відповідає програмі вищої школи і відображає досягнення сучасної лінгводидактики.

Посібник є складовою частиною методичного комплекту, яким ви користуєтеся. Він вигідно доповнює підручник «Методика навчання української мови в середніх освітніх закладах», посібник «Практикум з методики навчання української мови в загальноосвітніх закладах» та ін.

Уміщені в ньому таблиці і схеми повністю відповідають чинній програмі з методики навчання української мови, якою користуються педагогічні вищі заклади України. Розділи посібника структуровані з урахуванням загальних лінгводидактичних питань і методики навчання окремих розділів української мови в середній школі.

Крім схем і таблиць, які досить детально відображають зміст курсу методики, у посібнику вміщено чимало коментарів до них, що полегшить сприймання кожного виду наочності. До нього включено матеріал, що відображає сучасні досягнення лінгводидактики: проблеми уроку, мовленнєвої діяльності, різні види і форми роботи вчителя-словесника.

Спираючись на праці вчених, автори намагалися у схемах і таблицях відтворити ті інноваційні процеси, що мають місце в сучасній школі і, зокрема, у навчанні української мови. Особливу увагу приділено сучасному уроку – центральній проблемі лінгводидактики. Тут ви знайдете матеріал, що ілюструє різні підходи до класифікації уроків, особливості структури й вимоги до їх проведення, нетрадиційні форми уроків тощо.

Користуючись посібником «Методика навчання української мови у таблицях і схемах», студент зможе легко відновити знання, одержані на лекціях і практичних заняттях, і підготуватися до заліку та екзамену. Посібник буде цікавим і для вчителя-словесника, оскільки ілюструє зміст і структуру сучасної методики навчання української мови в середніх освітніх закладах і містить матеріал про найновіші досягнення лінгводидактики.

Посібник буде корисним викладачам методики української мови, студентам-філологам та вчителям-словесникам

Навчально- й науково-дослідна робота студентів-філологів (реферат, курсова, випускна робота з української мови та методики її навчання): Навчально-методичний посібник для студентів. – К.: Ленвіт, 2010. – 120 с.
Анотація

Посібник містить практичні рекомендації щодо організації навчально- й науково-дослідницької діяльності майбутніх фахівців філологічного профілю. Мета методичних рекомендацій допомогти студентам ВНЗ філологічного профілю, оволодіти технологією написання рефератів, курсових та випускних (дипломних, магістерських) робіт, підготувати й захистити їх. Рекомендується для студентів II-V (VI) курсів очної, заочної та екстернатної форм навчання і викладачів філологічних факультетів (інститутів).

Основна мета виконання цих робіт — спонукати студентів до наукової діяльності, стимулю­вати бажання пізнавати філологічні та інші науки, розвивати вміння самостійно й критично осмислювати наукові праці, глибоко вивчати методологічні основи мовознавчої та методичної науки, вибирати з великої кількості літератури той матеріал, що стосується теми дослідження, висловлювати свої думки, дотримуючись логіки викладу, систематизувати, аналізувати думки вчених, проводити власні спостереження, анкетування, експеримент, описувати їх, робити висновки, практично використовувати набуті теоретичні знання з лінгвістики та методики навчання рідної мови.

Метою посібника є надання допомоги студентам II-V(VІ) курсів у підготовці й написанні навчально- та науково-дослідницьких робіт, передбачених навчальними планами вищої школи філологічного профілю.

Посібник адресований студентам очної, заочної та екстернатної форм навчання. Вони допоможуть подолати труднощі у навчально- та науково-дослідницькій діяльності, забезпечать осво­єння технології підготовки рефератів, курсових та випускних (дипломних і магістерських) робіт. Студенти ознайомляться з вимогами до написання й захисту цих робіт, із зразками їх оформлення

Практикум з методики навчання української мови в загальних закладах: модульний курс: Посібник для студентів педагогічних університетів та інститутів / кол. авторів за ред. М. І. Пентилюк. – Київ: Ленвіт, 2011. – 366 с.

Анотація

Посібник — практичний додаток до чинного підручника. Він забезпечить вам методичну підготовку, допоможе чітко уявити особистість сучасного вчителя-словесника, усвідомити завдання методики навчання української мови як науки і практичної дисципліни, осмислити методичні явища й оволодіти технологією викладання української (державної) мови в різних типах навчальних закладів.

Сучасний учитель-професіонал — мудрий, далекоглядний наставник на життєвій ниві, невтомний самовідданий трудівник, патріот України, перейнятий найгуманнішими ідеалами людства. Стати таким учителем важко, треба докласти чимало зусиль.

Наш час висуває перед учителем якісно нові, високі вимоги як до особистості, так і професійної підготовки. Сучасний учитель — педагог нової формації. Це висококультурна людина, глибоко і широко ерудована, з нахилами й навичками наукового дослідництва, це справжній майстер своєї справи.

Учитель-словесник, крім усього іншого, повинен досконало володіти таким чудовим інструментом, як українська мова, й активно впливати ним на формування особистості учня, розвиваючи його комунікативні здібності й моральні якості.

Наскільки ви станете професіоналом, залежить від вашої цілеспрямованості й наполегливості, бажання засвоїти основи методики навчання рідної мови й розвивати свої фахові уміння і навички, самоудосконалюватися.

Посібник допоможе вам оволодіти основними знаннями і вміннями, необхідними вчителю-словесникові.

Система організації навчального процесу включає: лекції, практичні (семінарські) та лабораторні заняття, самостійне опрацювання окремих тем, ознайомлення з досвідом роботи вчителів-словесників, консультації, колоквіуми, заліки та іспити.

Ви також будете готувати реферати, курсову та бакалаврську роботу, виконувати програму з педагогічної практики, складати державний іспит або захищати дипломну роботу. Під час навчання в магістратурі ви будете готувати й захищати магістерську роботу