5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, і з того часу його відзначають в усьому світі. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме 5 червня 1972 року в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, за результатами якої було створено ЮНЕП (програма ООН з навколишнього середовища).

Приводом для проведення цієї всесвітньої акції стало звернення до Генерального Секретаря ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» — так було поставлено питання в цьому зверненні.

Метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги світової громадськості до проблем планети Земля та навколишнього середовища, а також стимулювання політичного інтересу й відповідних дій.

Відзначення цієї дати розраховано на те, щоб залучити якомога більше людей до охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти збалансованому та справедливому розвитку, розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було безпечне й благополучне майбутнє.

Працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – О. Усачова) підготували книжкову виставку, з якою можна ознайомитися в фойє університету.