Міжнародний день поезії

День поезіїЩороку 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії.

Всесвітній день поезії: історія свята

Свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Його мета – втілення нового імпульсу та визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки віршам. В Україні свято відзначається з 2004 року.

Що ми знаємо про день поезії

Поезія як зовсім особлива універсальна мова здатна об’єднувати народи, культури і країни. Вона допомагає людям у всьому світі легше порозумітися. Протягом багатьох століть людські думки та почуття, виражені в поетичній формі, зайвий раз доводять, що, незважаючи на нашу відмінність, усі ми дуже схожі один на одного, відчуваємо, переживаємо і говоримо про однакові почуття й емоції. Це свято дозволяє замислитися про здатність віршів та рим пробуджувати в людині її творчі здібності.

З нагоди Всесвітнього дня поезії працівники бібліотеки ІДГУ (відп. С. Сова, О. Колеснікова) підготували книжкову виставку. На перегляді представлено книги українських поетів: від класиків Івана Котляревського, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка до молодих поетів – наших сучасників. Так звані «двотисячники» вже встигли написати багато цікавих поезій, що напевно, залишаться в історії наступних поколінь.

Запрошуємо до перегляду книжкової виставки, яка демонструється у фойє головного корпусу Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Список літератури