Збірка Дмитра Павличка «Вірші з Майдану»

Дмитро Павличко

Бібліотека ІДГУ отримала книгу Дмитра Павличка «Вірші з Майдану».

Як відомо, в нашій бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу сучасного автора», яку започаткувала професор кафедри української мови і літератури РАЙБЕДЮК Галина Богданівна.

За цей час чимало студентів і викладачів університету відгукнулися на її заклик та подарували бібліотеці свої книжки. Декан факультету української філології та суспільних наук Іван Татарінов передав бібліотеці збірку Дмитра Павличка «Вірші з Майдану».

До книги увійшли вірші, написані в період з осені 2013-го по літо 2014-го. Нещодавні події, які вже стали частиною новітньої української історії, автор переосмислює з висоти свого життєвого та творчого досвіду. Також до збірки потрапили раніше неопубліковані твори – вірші, створені під час подорожі поета до Нікарагуа 1988 року, та поема «Сотенний Спартан». Завершують збірку поетичні переклади, зокрема зі словацької (Павол Горов), болгарської (Кирил Кадійський), російської (Олександр Ратнер) та німецької (Фрідріх Шіллер) мов, а також свіжа публіцистика Дмитра Павличка.

Дякуємо за подарунок!

Павличко Д. В. Вірші з Майдану / Д. Павличко. — Київ: Основи, 2014. — 176 с.

Анотація

В історії сучасного українського письменства Дмитра Павличка слід визнати зачинателем і видатним речником посттоталітарної української літератури. Це реноме поет засвідчив книжками поезії «Правда кличе!» (1958), «Гранослов» (1968), «Покаянні псалми» (1994 і 2009), а тепер утверджує збіркою «Вірші з Майдану» (2014). Традицію свободи духу, що постала в українській літературі від Шевченка й Франка, а в світовій — від Дайте, Шекспіра, Сервантеса, Байрона, Міцкевича, Пушкіна, Ботева, Марті — нині гідно репрезентує Дмитро Павличко, знаний сміливими виступами не лише проти сталінського тоталітаризму, а й сучасних диктаторів. Павличко — один з авторів Акта проголошення незалежності України. Нинішні «Вірші з Майдану» — це мобілізаційний поклик до українського народу збройно боронити нашу державність