Дари бібліотеці

Українська фольклористична енциклопедія

Фонди бібліотеки ІДГУ поповнилися новим книжковим надбанням – першим томом «Української Фольклористичної Енциклопедії».

Це академічне видання бібліотеці подарували магістранти 63 і 64 груп факультету української філології та соціальних наук у межах акції «Подаруй бібліотеці книгу сучасного автора», яку започаткувала професор кафедри української мови і літератури РАЙБЕДЮК Галина Богданівна.

Дуже приємно, що на обкладинці книги є дарчий напис:Дарчий напис працівникам бібліотеки

«Бібліотеці та шановним працівникам бібліотекарям, тим хто творить добро, несе людям світло, тепло, дарує знання, сприяє розвитку освіти, науки культури…

Процвітання вам і Вашій справі!»

 

Українська фольклористична енциклопедія: у 2-х томах. Том 1: А – Л / упорядник, науковий редактор доктор філологічних наук, професор М. К. Дмитренко. – Київ: Сталь, 2018. – 740 с.
Анотація

У першій в Україні фольклористичній енциклопедії у двох томах, що її підготував колектив відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України, розкрито феномен традиційної нематеріальної культури українців від давнини до нинішнього часу; відзначено синкретичність і синтетизм фольклору, його зв’язки з мовою, міфом, ритуалом, магією, релігією, історією, етнографією, літературою, різними видами народного і професійного мистецтва; висвітлено походження та жанрове розмаїття фольклору, його національну специфіку, поетику; простежено зародження та розвиток української фольклористики як науки; подано інформацію про дослідників, збирачів, носіїв-виконавців фольклору (кобзарів, лірників, народних співаків, казкарів, оповідачів); охарактеризовано основні терміни, поняття та явища з теорії фольклору, історії фольклористики, сучасного стану досліджень, записування, архівного збереження, публікацій фольклору.

Видання розраховане на науковців, викладачів, працівників культури, всіх, хто цікавиться фольклором, етнографією, історією, духовною культурою