Книжкова виставка “Комп’ютерні інформаційні технології”

Працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – Тетяна Македонська) підготували тематичну виставку про новітні комп’ютерні інформаційні технології.

Комп’ютерні технології або Інформаційні технології (ІТ) – це узагальнена назва технологій, що відповідають за зберігання, передачу, обробку, захист і відтворення інформації з використанням комп’ютерів. Неможливо уявити собі сучасне виробництво, науку, культуру, спорт та економіку, де б не застосовувалися комп’ютери. Вони допомагають людям у роботі, розвагах, освіті й наукових дослідженнях. Комп’ютерні технології – це передній край науки XXI століття.

Чи знаєте ви, що …

  • подальше вдосконалення загальнодоступної мережі Інтернет багато хто пов’язує з впровадженням концепції семантичної павутини, що дозволило б людям і комп’ютерам більш ефективно взаємодіяти в процесі створення, класифікації та обробки інформації;
  • «Абілін»(англ. Abilene Network) – високошвидкісна експериментальна мережа, створена та підтримувана американським консорціумом «Інтернет2» (англ. Internet2). Сам консорціум є некомерційною організацією і займається розробкою передових додатків та мережевих технологій. Його мережа Абілін вже об’єднує більше 230 американських університетів, наукових центрів та інших установ. Особливістю мережі Абілін є висока швидкість передачі даних, теоретично вона може досягати 10 Гбіт/с, реально швидкість складає близько 6-8 Гбіт/с.;
  • вперше трактування слова комп’ютер з’явилося в 1897 році в Оксфордському англійському словнику. Його укладачі тоді розуміли комп’ютер як механічний обчислювальний пристрій. У 1946 році словник був поповнений поняттями, які дозволили розділити цифровий, аналоговий і електроннй комп’ютери.
  • латиною слово computo означає «вираховую».
  • компанія, яка 1956 року випустила перший жорсткий диск, уже кілька років їх не виробляє.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопеді

Список літератури: