195 років від дня народження Костянтина Ушинського

Kostyantyn Ushynsʹkyy

2 березня виповнюється 195 років від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського, видатного педагога, засновника наукової педагогіки і народної школи, автора праць з теорії та історії педагогіки.

Костянтин Ушинський відноситься до плеяди славетних українських педагогів і належить Україні, з якою завжди був кровно та духовно позв’язаний. Його ім’я настільки ввійшло у вітчизняний історико-педагогічний контекст, що сьогодні неможливо собі уявити історію педагогічної науки без цієї постаті.

Крім педагогічної діяльності, Костянтин Ушинський займався також і правознавством. Він відстоював ідеї природного права, зобов’язаного впливати на характер регулювання суспільних відносин на державному рівні.

Своєю Батькивщіною Костянтин Ушинський завжди вважав Україну. Він писав: «Ні, я українець: рід наш старовинний, малоросійський, дворянський. Всі родичі, діди, дядьки і батьки були українцями, народилися й поховані в українській землі».

До дня народження Костянтина Ушинського працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – С. Сова, О. Колеснікова, В. Колєва) підготували книжкову виставку «Костянтин Ушинський – світоч української педагогіки». Виставка працює у фойє головного корпусу Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Ласкаво просимо відвідати виставку!

Список літератури