Підручник для правників «Медіація у професійній діяльності юриста»

Медіація у професійній діяльності юриста

Бібліотека ІДГУ отримала від громадянської спілки «Українська академія медіації» електронну версію підручника для правників «Медіація у професійній діяльності юриста».

Громадська спілка «Українська академія медіації» (УАМ) – це громадське об’єднання зі статусом юридичної особи, основною метою діяльності якої є сприяння розвитку медіації в Україні як альтернативного (позасудового) методу вирішення спорів та підвищення рівня культури миру і злагоди в українському суспільстві.

«Медіація у професійній діяльності юриста» – перший в Україні підручник для правників. Розроблений він у рамках реалізації проекту Української академії медіації «Підтримка юридичних вищих навчальних закладів шляхом розроблення навчально-методичного забезпечення викладання дисциплін з медіації задля поліпшення якості юридичної освіти та сприяння ширшому застосуванню альтернативних механізмів вирішення спорів», що реалізується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Підручник створено колективом авторів – правників (судді, адвокати, нотаріуси тощо) з різних регіонів України, що є одночасно фахівцями з питань медіації.

Даний підручник знайомить читача з теорією та практикою одного із найпоширеніших у світі альтернативних способів вирішення конфліктів (спорів) – медіацією. Підручник є корисним для медіаторів, представників установ та організацій, які планують використовувати медіацію у своїй діяльності, здобувачам вищої освіти, а також усім, хто бажає ознайомитися з медіацією.

Самостійною складовою підручника є інфографіка, яка допомагає зрозуміти місце медіації в системі альтернативних засобів розв’язання спорів, поняття та переваги медіації, роль медіатора, сутність процедури медіації, а також місце медіації у професійній діяльності юриста.

Підручник супроводжується Методичними рекомендаціями для викладання правникам навчальної дисципліни з медіації, що містять повний комплекс методичного забезпечення та поширюватимуться серед викладачів закладів вищої освіти.

Медіація у професійній діяльності юриста : підручник / авт. кол.: Т. Білик, Р. Гаврилюк, І. Городиський [та ін.] ; за ред.  Н.  Крестовської, Л. Романадзе. — Одеса : Екологія, 2019. — 456 с.
Анотація

Підручник «Медіація у професійній діяльності юриста» ознайомить майбутніх фахівців, а також практикуючих юристів з теорією та практикою одного із найпоширеніших у світі альтернативних способів вирішення конфліктів (спорів) – медіацією. Підручник також адресовано медіаторам, представникам установ та організацій, які планують використовувати медіацію у своїй діяльності, здобувачам вищої освіти, а також всім, хто бажає ознайомитися з медіацією.

Підручник підготовлено колективом науковців, сферу інтересів яких складає медіація, викладачів закладів вищої освіти, в яких впроваджено відповідні навчальні дисципліни, та провідних практикуючих юристів й медіаторів

Підручник в ЕК бібліотеки ІДГУ

Завантажити підручник

Інфографіка