Книжкова виставка «Рідна мова – Всесвіту основа!»

Щороку 21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Втрата мови – то втрата самобутності. З метою захисту мов і задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську хартію регіональних мов або мов національних меншин, ратифіковану Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Приблизно половина з них – під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється у випадку, коли мову перестають вживати та вивчати більше 30% її носіїв. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі ст.10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Але в Україні є також і мови, що знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

Цього року тема Міжнародного дня рідної мови – «Збереження лінгвістичної різноманітності і просування багатомовності в рамках досягнення цілей в галузі сталого розвитку».

До Міжнародного дня рідної мови працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – О.Г.Колеснікова) підготували книжкову виставку «Рідна мова – Всесвіту основа!», яку ми запрошуємо переглянути у фойє університету.

Список літератури