Міжнародний день студента

Студенти – це одна із най прогресивніших верств суспільства в усі часи. Від студентів залежить наше майбутнє, адже хто, як не вони, будуть розвивати державу. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших та виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Міжнародний день студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження. На жаль, фундаментом дати святкування стали трагічні події 1939 року. В Чехії під час мирної демонстрації один зі студентів був важко поранений поліцією. Отримані ушкодження були несумісні з життям, і студент помер. У 1941 році Міжнародна Рада Студентів вирішила встановити день пам’яті трагічних подій і зробити 17 листопада міжнародним днем всіх студентів. Пам’ятний день відзначали на рівні ООН. Українське суспільство, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило у своєму законодавстві День студента. В України свято офіційно було впроваджено Леонідом Кучмою 1999 року. З того часу українське студентство має свій «професійний» день.

У світі з нагоди цього свята студенти вигадують традиції, що зберігаються та доповнюються з року в рік. Саме в день студента в багатьох університетах світу прийнято проводити свій особливий ритуал посвяти в студенти.

У Португалії першокурсники цього дня мають покласти собі на голову палітурку, сісти на коліна та заспівати гімн конкретного університету. Гарвард організовує величезне театральне комедійне шоу, в якому всі жіночі та чоловічі ролі дістаються чоловікам.

В Греції День студента називається Політехнео. Щорічно цього дня студенти виходять на мирні демонстрації на честь своїх прав і свобод та покладають вінки та квіти до меморіальних місць.

На статую Хавіс Аманди вдягають студентського кашкета у Франції.

Незвичайна традиція існує в університеті Джорджтауну. Місцеві студенти крадуть стрілки годинника з вежі Healy Hall, а потім відправляють Папі Римському. Зупинити крадіжки не можуть ані поліція, ані служби охорони. Тож 5-6 разів на рік вежа лишається без стрілок на годиннику.

В Україні студенти в цей день закликають удачу – серед ночі вони виходять на балкон, відкривають залікову книжку та кричать три рази «Удача, приходь».

Нині День студента – це свято прагнень і звершень молоді, адже саме студенти асоціюються з рушійною силою перетворень і змін.

Студентство – воістину найкращий період життя. Бажаємо вам відчути на собі всі його принади. Нехай навчання дається легко, іспити складаються швидко, а вільного часу буде все більше. Бажаємо вам направляти весь присутній ентузіазм в потрібне русло. Поки життя надає вам всі можливості, беріть від нього все. Нехай роки, що пролітають так швидко, залишать у вашій пам’яті слід радісних і позитивних вражень!

Тож навчайтесь, здобувайте нові знання і навички! Обирайте свій шлях у житті!

А де ж те місце на Землі, де найкраще навчатися, думати, приймати рішення?

У бібліотеці! Звісно, що в бібліотеці!

Ласкаво просимо до бібліотеки Ізмаїльського державного гуманітарного університету!