Книжкова виставка до Дня народження Миколи Хвильового

13 грудня виповнюється 125 років від дня народження Миколи Хвильового (1893-1933), українського поета, прозаїка, публіциста, критика. З цієї нагоди працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – О. Колесникова, С. Сова, В. Колєва) підготували книжкову виставку “Арабески творчості Миколи Хвильового”, на якій представлені твори письменника, критичний матеріал про нього.

Микола Хвильовий, справжнє прізвище якого Фітільов, народився 13 грудня 1893 року на території сучасної Сумської області в селищі Тростянець.

Навчався в початковій школі, потім у Богодухівській гімназії. Записався добровольцем на фронт під час Першої світової війни. Життя в окопах, серед пересічних солдат, сформувало його демократичні, частково й більшовицькі симпатії. Рядовий Фітільов займав активну політичну позицію, був членом полкової ради солдатських депутатів, делегатом армійського з’їзду. Саме в період військової служби Микола зблизився з представниками українських національних партій.

Весною 1921 року він оселився в Харкові, де розпочав нове життя — вже під псевдонімом Миколи Хвильового. Саме там Хвильовий почав літературну кар’єру, випустивши дві збірки віршів, — «Молодість» і «Досвітні симфонії». Друкувався в газетах і журналах («Штабель», «На сполох»).

Був одружений із Юлією Уманцевою, в якої була донька від першого шлюбу — Любов. Хвильовий сприймав її як рідну і ніжно називав Любистком.

Микола Хвильовий є основоположником нового типу прозописьма. За його сприяння 16 січня 1922 року утворюється Всеукраїнська Федерація Пролетарських Письменників і Митців із трьома центрами – в Харкові, Києві та Москві. Також він був організатором студії «Урбіно».

Число «13» фатальне у житті Миколи Хвильового. Тринадцятого він народився і помер.

Джерело: Довідник цікавих фактів та корисних знань