15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 року 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день не випадковий, він приурочений до річниці виведення військ СРСР із Афганістану. Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну, пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. За десять років майже сто п’ятдесят тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». Їх активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу.

Вшановують в Україні й усіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 20 тисяч військовослужбовців, що виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба, Балканах та в багатьох інших «гарячих точках».

Куди б не закидала доля наших земляків, яким доводиться брати участь у військових операціях, вони завжди з честю виконують свій ратний обов’язок та є гідним прикладом людської відданості, героїзму й мужності.

Сьогодні їх безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців, адже наша держава і надалі продовжує виконувати свою благородну місію та робить значний внесок у забезпечення миру та добросусідських відносин між країнами світу.

До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав працівники бібліотеки ІДГУ (відп. – О.Г.Колеснікова) підготували книжкову виставку, яку ми запрошуємо переглянути у фойє університету.

Список літератури