Книжкова виставка «Остап Вишня – веселий пересмішник»

Остап Вишня - веселий пересмішник

13 листопада виповнюється 130 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору – Остапа Вишні.

Умираючи, кажу вам усім: ніколи не
сміявся без любові до вас усіх, до
сонця, до вітру, до зеленого листу!

Остап Вишня

Справжнє ім’я Остапа Вишні – Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва на Полтавщині в багатодітній селянській родині. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працював у лікарні фельдшером.

Остап Вишня жив у бурхливі часи. Він один з тих, кого ми називаємо покоління «Розстріляного відродження». Письменник входив до літературних угруповань «Плуг» і «Гарт». Згодом став головним редактором журналу «Перець». У 1933 р. був репресований (за звинуваченням у замаху на Постишева) і ув’язнений на 10 років у радянських таборах. У 1943 р. письменника звільнено.

Остап Вишня написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Він започаткував у літературі новий жанр – усмішку (різновид гумористичного оповідання, в якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю).

До 130-річчя від дня народження Остапа Вишні працівники бібліотеки ІДГУ (відп. О. Колеснікова, В. Колєва) підготували книжкову виставку «Остап Вишня – веселий пересмішник».

Експозиція, що розгорнута у фоє головного корпусу, дозволяє скласти уявлення про долю і доробок митця, його зацікавлення, родину, а відтак і краще зрозуміти феномен Остапа Вишні, його роль і місце в літературному процесі ХХ століття.