Книжкова виставка “Професія – соціальний робітник”

У першу неділю листопада в Україні згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери.

Соціальна робота належить до професій, покликаних задовольняти насущні потреби суспільства і громадян. Вона сприяє формуванню, здійсненню та реабілітації життєвих сил людини.

Історія виникнення

Як практична діяльність з надання допомоги, підтримки й захисту нужденних соціальна допомога відома ще в давніх цивілізаціях Єгипту, Китаю і Греції. Саме там були закладені її основні засади, що зараз служать основою для формування наукової концепції соціальної роботи.

Першими країнами, де соціальна робота сформувалась як особливий вид діяльності, а згодом була поставлена на професійну основу, вважають Велику Британію та Сполучені Штати Америки. До фундаторів цієї галузі належать Мері Річмонд, Джейн Адамс, Алісе Саламон, які зробили значний внесок у становлення наукових та навчальних аспектів соціальної роботи. Як самостійний вид діяльності соціальна робота утвердилася в Україні в середині 90-х років ХХ ст.

Спеціальність «Соціальна робота»

Соціальна педагогіка — галузь педагогіки, що вивчає закономірності соціально-культурної адаптації людини, групи, суспільства з метою гармонізації, гуманізації їх взаємовідносин на внутрішньо-, між- та надособовому рівні. Основна категорія, що вона розглядає, — соціалізація особистості (входження особистості в соціальне середовище, прийняття норм, цінностей та правил цього середовища).

ІДГУ готує фахівців з соціальної роботи. Молодь обирає цю спеціальність тому, що роль соціальних працівників значно підвищується в сучасній Україні у зв’язку зі складною соціокультурною ситуацією і модернізацією в цих умовах системи освіти.

Навчаючись на спеціальності «Соціальна робота», студент отримує ґрунтовні знання з циклу соціально-педагогічних та психологічних дисциплін, що розширює його можливості та надає переваги при наступному працевлаштуванні.

У фойє університету працівниками бібліотеки ІДГУ (відп. С. Сова) підготовлено книжкову виставку “Професія – соціальний робітник”, яка представляє нову літературу, серед запропонованих джерел цікаві та корисні матеріали для навчання й викладання спеціальності «Соціальна робота».

Ласкаво просимо відвідати виставку.