Співаник «Дунаю мій»

Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон» подарувала бібліотеці ІДГУ унікальну музичну збірку – співаник «Дунаю мій».

Художник О. Шуляк. Українська Дума

Художник О. Шуляк. Українська Дума

Збірка містить понад сто народних пісень із клавірами, розміщених у двох розділах – «Солоспіви» та «Хорові твори». У чому ж її унікальність?

Перш за все, народні пісні зібрані під час декількох етнографічних експедицій Подунав’ям, і це є безперечним доказом існування там української культури та фольклору впродовж багатьох століть.

По-друге, майже вперше в Україні громадська організація започаткувала збір первинного пісенного матеріалу, його видання та безкоштовну передачу до музичних закладів, а також проведення пісенного конкурсу, учасниками якого є всі регіони України. Умовою участі в конкурсі є виконання пісень, що ввійшли до збірки.

Музичний батальйон

Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон» — це об’єднання українських професійних музикантів та поетів, які своїми піснями та полум’яним словом з 2014 року підтримують бійців Збройних сил України та добровольчих батальйонів на Сході України. Водночас із цим МузБат ширить сучасну українську пісню та українську культуру серед молоді у неоднорідних мультикультурних регіонах Подунав’я і Донбасу.

Одним із найбільш потужних проектів МузБату є фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ». Започаткований у 2014 році у місті Ізмаїл, він щорічно відбувається на День Конституції. Фестиваль популяризує українську музичну культуру, посилює патріотичний дух та об’єднує тисячі мешканців Подунав’я різних національностей під українським прапором.