Нова українська школа крізь призму ідей В. Сухомлинського

Бібліотека ІДГУ запрошує всіх охочих познайомитись ближче з творчим спадком Василя Сухомлинського, українського письменника, публіциста, поета, педагога.

28 вересня виповнюється 105 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970 рр.)

Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського. Його погляди сформувалися в ході натхненної копіткої учительської праці (розпочав викладати рідну мову і літературу у Васильківській, потім Зибківській школах Онуфріївського району в 1935 р. і скінчив свій шлях 2 вересня 1970 року на посту директора Павлиської середньої школи), творчої діяльності вченого (кандидат педагогічних наук з 1955 p.), заслуженого вчителя України, члена-кореспондента кількох педагогічних академій.

Василь Сухомлинський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей.

Василь Олександрович ставив і розв’язував проблему формування в молоді національного та естетичного світобачення. Для Сухомлинського формування естетичного почуття дитини, її емоційної культури – основне завдання гуманістичного виховання.

Твори В. О. Сухомлинського відомі у виданнях різними мовами народів світу від болгарської до японської; його спадщина вивчається в провідних університетах і педагогічних інститутах Європи, окремі статті та уривки з фундаментальних праць друкуються в педагогічних журналах Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Румунії, Австрії, Іспанії, Фінляндії та інших країн.

З цієї нагоди працівник бібліотеки ІДГУ Ольга Гармаш підготувала книжкову виставку «Нова українська школа крізь призму ідей В. Сухомлинського». Запрошуємо всіх бажаючих!