9-10 березня – Шевченківські дні

Тарас Шевченко

Традиційно на початку березня в Україні проводять Шевченківські дні. Ідея в тому, щоб якомога більше людей почули слова великого Митця, який залишив нам неоціненний скарб, пророцтво і навчання, слова якого актуальні й досі.

9 березня – 205 років з дня народження Т. Г. Шевченка

Сьогодні Тарас Шевченко очолює канон української класики, а його творчість репрезентує нашу літературу у світі. За об’єктивним показником, він здійснив тотальний вплив на величезну кількість людей, на постання модерної української нації. Його ім’я стало символом України.

Місто Ізмаїл, пам'ятник Т. Г. Шевченку

Пам’ятник Т.Г.Шевченку в м. Ізмаїл

Тарас Шевченко прожив 47 років, з них 24 – був кріпаком, 9 – вільним, 10 – на засланні, а решту провів під наглядом поліціянтів. Талант Тараса Шевчеенка багатогренен. Він:

  • український письменник – автор поетичних збірок, поем, драми «Назар Стодоля», російськомовних повістей. а також ідейний натхненник Києво-Мефодіївського товариства;
  • художник – випускник Петербурзької академії мистецтв; автор багатьох олійних полотен, акварелей,  малюнків олівцем;
  • офортист – академік гравюри: один із перших в Російській імперії, автор багатьох офортів на класичні та власні сюжети;
  • громадський діяч, просвітитель – своїм коштом склав та видав «Буквар» для недільних шкіл, планував видати також граматику, арифметику, географію; брав участь у підготовці першого номеру журналу «Основа»; популяризатор класичного мистецтва серед простого люду;
  • основоположник нової української літератури втілив у поетичній формі норми народнорозмовної мови, які стали основою для створення української літературної мови.

З нагоди відзначення 205 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка працівники бібліотеки ІДГУ (відп. О. Колесникова, С. Сова, В. Колєва) підготували книжкову виставку, з якою можна ознайомитись у фойє головного корпусу Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Список літератури