Збірка віршів О. Вігера «Відданість мрії»

Наприкінці жовтня в конференц-залі ІДГУ відбулася творча зустріч випускників спеціалізованої ЗОШ № 1 ім. О.В. Суворова з поетом Олександром Вігером. Організатором зустрічі виступила кафедра загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури університету та вчитель англійської мови і літератури спеціалізованої ЗОШ № 1 С.М. Кожевникова.

Олександр Вігер, відома в Ізмаїлі творча особистість і талановитий поет, випускник філологічного факультету ІДГУ, аспірант кафедри загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури. Наразі він працює над дисертаційною роботою, присвяченою дослідженню сучасного стану інтернет-поезії (науковий керівник – доц. Кискін О.М.). Також Олекандр є автором низки наукових статей (опубліковані у фахових вітчизняних та закордонних виданнях), віршів (частина з них оприлюднена на сайті «Стихи.ру») та оповідань, з якими можна ознайомитися за посиланням: https://www.proza.ru/avtor/sashasv

На зустрічі Олександр декламував інтимну та філософську лірику. Школярі, затамувавши подих, слухали вірші й дискутували. Крім ліричних творів, Олександр читав реп, складав експромти на задану тему й навіть узяв участь у мініатюрному поетичному «батлі» зі старшокласницею.

Протягом двох місяців під керівництвом вчителя першої категорії  Світлани Кожевнікової учні здійснювали переклад творів Олександра. Всього було перекладено 13 віршів.

Результатом цієї спільної творчості стала збірка «Відданість мрії», яку бібліотека ІДГУ і представляє вашій увазі. Урочиста презентація збірки відбулася в приміщенні ЗОШ №1. Школярам було подаровано книгу з автографом її творця.

Спільна редакційна колегія університету (проф. Т.С. Шевчук) і ЗОШ № 1 (Д.І. Дудченко, С.М. Кожевникова) також планує створити її електронну версію.

Говорят, что поэт, если чувствует время

И с талантом от Бога в хрустальной душе,

Раскрывает любую, без разницы, тему:

Хоть любовь, хоть пылинку на ржавом ноже.

Постараюсь раскрыть. Только я не пылинку,

А обильный слой пыли увидел давно

На оружии сильном, достойном, великом,

Что чарует, как роза, пьянит, как вино.

Я сейчас про поэзию. <…> (Пилинка на ножі»)