Книжкова виставка «Жіночі голоси в літературі»

Жіночі голоси в літературі

«Жіночі голоси в літературі» – під такою назвою у фойє головного корпусу Ізмаїльського державного гуманітарного університету діє книжкова виставка. Вона покликана привернути увагу читачів до творчості жінок-воладарок слова, показати їх роль і місце не тільки в літературному процесі, а й загалом у культурному житті.

Жінки-письменниці відомі з давніх-давен. Одним із прикладів є давньогрецька поетеса Сапфо. Наприкінціі ХVІІІ –  початку ХІХ століття талановиті письменниці з’являються в англійській літературі – Джейн Остін, Емілі та Шарлотта Бронте, Джордж Еліот. Їх романи залишаються популярними й у наш час.

В українській літературі жінки письменниці з’являються тільки у ХІХ столітті. Це Леся Українка, Ольга Кобилянська, Марко Вовчок. Відтоді жіноча літературна творчість стає більш звичним явищем.

Книжкова виставка «Жіночі голоси в літературі» (відп. – С. Сова, В. Колєва) покликана привернути увагу читачів до творчості жінок, показати їх роль і місце в літературному та  культурному процесах.

На виставці представлені книги (любовні романи, детективи, поетичні твори і сучасна проза), автори яких звичайні жінки.

Такий огляд доробку письменниць показує різноманітність сюжетів, жанрів, глибину розкриття життєвих колізій в їхніх творах, а тому привертає увагу читачів. Усі, хто перегляне виставку, зможуть не тільки відкрити для себе нові імена письменниць, а й відновити призабуті та ознайомитися з новими творами.

Тож запрошуємо вас на перегляд книжкової виставки

Список літератури