8 травня відзначаємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

У понеділок, 8 травня, Україна разом з Європою та США відзначає День пам’яті та примирення. Він присвячений перемозі над нацизмом, а також ушануванню всіх його жертв. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року.

«Пам’ять» означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а «примирення» – що країни Європи уклали мир після війни.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

До цієї пам’ятної дати працівники бібліотеки і підготували книжкову виставку. Мета виставки – ознайомити читачів із творами на тему Другої світової війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами. Відповідальні за виставку Світлана Сова та Ольга Колеснікова.