Марко Вовчок – письменник-ювіляр 2023

До 190-річчя від дня народження Марка Вовчка (1833–1907), української і російської письменниці, працівники бібліотеки підготували книжкову виставку, на якій представлені твори та матеріали щодо творчого і життєвого шляху Марка Вовчка

«Її твори відзначаються реалістичною правдою,
глибоко захоплюючим способом зображення,
силою почуття і мистецькою красою форми і мови;
вони з повним правом стали в ряд
з найкращими творами світової літератури».
О. Кобилянськаг

Марко Вовчок (Вілінська Марія Олександрівна) – видатна українська письменниця другої половини XIX століття, яка продовжила й розвивала традиції Тараса Шевченка в українській літературі. Теми її сюжетів, прототипи героїв, гарна українська мова – усе від глибокого знання життя народу й фольклору. Це два головних джерела творчості письменниці. Третє – літературне: вплив «Кобзаря» Шевченка.

Марко Вовчок прославила українську літературу на весь світ, ставши одним з найавторитетніших письменників всієї Європи, оскільки її твори ще за життя були перекладені багатьма європейськими мовами і отримали величезну популярність. Авторський спадок Марка Вовчка сформовано тритомною збіркою творів «Народних оповідань», опублікованих упродовж 1857-1865 рр. До цієї уславленої тріади увійшли такі оповідання, як «Панська воля», «Горпина», «Три долі», «Ледащиця», «Кармелюк» та «Невільничка». Окремо надрукованими повістями було видано «Інститутку» (1862), «Чортову пригоду» (1860) та «Від себе не втечеш» (1862)