Олесь Гончар – письменник-ювіляр 2023

Олесь Терентійович Гончар – славетний представник української літератури, геніальний майстер слова, громадський діяч, яскравий виразник українського національного характеру, його історичної духовності.

«Мова народу для письменника – це як повітря для життя, це все його найдорожче і найсвятіше. Мова – душа кожної національної культури, джерело й запорука її розвитку, про це слід кожному і завжди пам’ятати…» Так казав Олесь Гончар.

В основі провідних напрямів його творчості були корінні питання буття українського народу, його минуле, сучасне та майбутнє. У мотивах державотворення, взаємин митця і влади, розвитку національної мови, ставлення до співвітчизників за межами України, збереження довкілля, оцінці мистецької спадщини та її найвидатніших представників, ролі молоді в майбутньому нашої держави простежується еволюція світогляду й підходів автора до зображення та оцінки дійсності.

Творчість Олеся Гончара відома й шанована у світі. Його твори перекладено понад 40 мовами світу. Свідченням високого авторитету письменника не лише в Україні стало присудження йому Міжнародним Біографічним центром у Кембриджі (Англія) почесного титулу «Інтелектуал світу 1993 року».

У фоє Ізмаїльського державного гуманітарного університету оформлено книжкову виставку до 105-річчя від дня народження Олеся Гончара, на якій представлено твори та статті про нього, що відкривають письменника для читача як феномен у духовному просторі українства, його літературне надбання, збірки його творів. Виставку підготували бібліотекарі Світлана Сова та Ольга Колеснікова.