Книжки від Зірки Мензатюк

Книжки від Зірки Мензатюк

Полиці художнього абонементу бібліотеки ІДГУ поповнилися чудовими книжками (з автографами) відомої в Україні й далеко поза її межами унікальної володарка слова Зірки МЕНЗАТЮК.

Авторка відвідала наш університет на запрошення кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти, за що, викладачі та студенти факультету української філології та соціальних наук їй щиро вдячні.

Талановитий журналіст, член Національної Спілки письменників України, лауреат міжнародного літературного конкурсу в США, літературної премії імені Лесі Українки, Наталі Забіли, переможниця конкурсу «Книжка року-2006» (номінація «Дитяче свято») і київського ярмарку «Книжковий світ-2006» (номінація «Краща дитяча книга») – далеко не повний перелік досягнень Зірки Мензатюк у царині художнього слова.

Книжки від Зірки Мензатюк Мензатюк З. Дике літо в Криму : пригодницька повість /З. Мензатюк. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 192 с.
Анотація

Книжки від Зірки МензатюкГерої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті «Таємниця козацької шаблі» (цей твір увійшов до шкільної програми за 5-й клас). І ось вони знову вирушають у мандрівку…

«Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони

Книжки від Зірки Мензатюк Мензатюк З. День народження місяця /З. Мензатюк. – Харків : Фоліо, 2018. – 12 с. – (Дитячий світ)
Анотація

Про місяць

Мене завжди приємно дивували і тішили історії, у яких автори за всіма законами чарівної казки доносили дітям закони природи, адже все таки закони природи – це частина серйозної науки, яку досить важко передати в казковій, доступній дітям формі, і тому таку інформацію найчастіше розкривають не в казках, у пізнавальних оповіданнях і навчальних текстах. У цій казці автору добре вдалося поєднати наукові дані і казку.

Якось пізно ввечері до дівчинки Марійки заглянув у вікно Місяць і запросив її на день народження. Дівчинка запитала, коли в Місяця день народження, і той відповів, що святкує день народження кожного місяця. А потім місяць у малюнках і асоціаціях розповідав Марійці, чим відрізняється старий місяць від того, який росте, і як змінюється Місяць кожного дня. І от цей довгоочікуваний день народження Місяця, нарешті, настав.

Пізнавальна, цікава і яскрава книжка-картонка з яскравими ілюстраціями та цікавою казкою для малят. Легко може бути посібником з природознавства у молодших класах. Ілюстрації прості та яскраві, а зоряне небо – чудове і захоплююче