Василь Барка – письменник-ювіляр 2023

16 липня виповнюється 115 років від дня народження Василя Костянтиновича Барки (1908-2003 рр.)

Василь Барка (cправжнє ім’я – Василь Костянтинович Очерет) – один із найбільших сучасних поетів західної еміграції. Цього видатного письменника-модерніста, поета, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії.

Його прізвища немає в Українській радянській енциклопедії. Літературознавці тоталітарного режиму намагалися замовчувати його постать до останнього. Добре, що він дожив до того часу, коли його ім’я з-за океану повернулося на рідну землю, яку він вимушено покинув.

Творчість українського письменника і літературознавця Василя Барки прийшла в Україну лише після проголошення незалежності. Біографія його складна, багата на події. Це і вчителювання на Донбасі, і захист у Москві кандидатської дисертації про стиль «Божественної комедії» Данте, війна, поранення, фашистський полон і роки еміграції: спочатку – в Німеччині, потім – у США.

Його твори вирізняються великою оригінальністю форми і глибокою християнською релігійністю. Основними прикметами письменника є незвичайні доброта і скромність, гуманність і побожність. Він вважав, що визволення людини починається від думок про свободу, шляхи і можливості її здобуття.

Літературна спадщина письменника – поетичні збірки «Шляхи», «Цехи», «Апостоли» і «Білий сніг», романи «Океан» і «Рай», «Трояндовий роман», «Псалом голубиного поля», «Царство», «Лірник», «Свідок для сонця шестикрилих», повість «Жовтий князь» та ін.

З цієї нагоди працівники бібліотеки ІДГУ Ольга Колеснікова та Світлана Сова підготували книжкову виставку «Художні твори як свідки історії». Запрошуємо всіх бажаючих!

Література