Виставка-досьє до Дня народження ООН

З 23 жовтня в фойє ІДГУ відкрита тематична виставка «Жити завжди в світі розуміння».

Бібліотекарі університету Ольга Усачова і завідувач бібліотеки ІДГУ Світлана Щетиніна підготували добірку матеріалів про ООН: історію створення, структуру, країни-учасники, Статут організації, її головні завдання та напрями діяльності.

Організація Об’єднаних націй – найбільша міжурядова організація з підтримки миру й безпеки, розвитку міжнародного співробітництва на глобальному рівні. Вона створена в 1945 р. з ініціативи провідних держав антигітлерівської коаліції (СРСР, США, Китай, Велика Британія, Франція). Днем заснування організації, який щорічно відзначається у світі як день ООН є 24 жовтня 1945 р. Відтоді набув чинності конституційний документ організації – Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року на Сан – Франциській конференції 1945р. Країнами-засновниками ООН вважається 51 держава. Серед них – Україна.

  • ООН – лауреат Нобелівської премії миру. Університет ООН перебуває в Токіо.
  • Шістьма офіційними мовами ООН є: англійська, французька, арабська, китайська, російська та іспанська.
  • ООН має власну поштову службу, що випускає поштові марки.
  • Найдовший виступ на засіданні ООН тривав 4 години 29 хвилин. Виступав Фідель Кастро.
  • Серед усіх секретарів ООН ніколи не було громадянина Америки.
  • Прапор ООН не може використовуватися без дозволу Генерального секретаря організації. Висота емблеми на ньому становить половину висоти прапора і розташовується по центру.

Україна є однією із країн-засновниць ООН – з 1945 по 1991 рік вона брала участь в роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності – як Україна. Після проголошення незалежності України участь у діяльності ООН було визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики держави.

Виставка допоможе розібратися з питаннями: де, коли і навіщо була створена ця організація.

Під час створення виставки використано багато цікавих фотоматеріалів – фото з першого засідання ООН, фотографії всіх генеральних секретарів ООН, Гаазького суду.

На виставці можна ознайомитися з основними принципи ООН: суверенна рівність всіх держав і зобов’язань за Статутом; розв’язання міжнародних суперечок мирними заходами; невтручання у справи інших держав, тощо. Представлені книги правової тематики допоможуть у розширенні знань за даною темою.

Важливий розділ, з якого розпочинається виставка «ООН: З надією на мир», присвячено Україні у складі ООН: вчора і сьогодні, ролі та діяльності ООН у сьогоденному політичному житті світу.

Запрошуємо відвідати виставку!

Список літератури